Rybolovná technika

Úvodem

Sportovní odvětví zvané rybolovná technika má ve Frýdku-Místku dlouholetou tradici. Počátky tohoto sportovního odvětví u nás sahají do roku 1967. Závodníci z Frýdku-Místku dosáhli v minulosti mnoha cenných sportovních úspěchů, jak v rámci ČR, tak na mezinárodním poli. Výjimkou nebyla četná prvenství na mistrovství Evropy a světa.

Soutěže v jednotlivých disciplínách probíhají podle mezinárodních pravidel. Stručně řečeno, závody mohou probíhat až v devíti disciplínách, přičemž se při každé z disciplín jako sportovní náčiní používají speciální rybářské pruty. Disciplíny se dají rozdělit na hod zátěží, nebo muškou. V obou případech se hází buďto do dálky, nebo na terče. Podle techniky hodu se disciplíny dělí na jedno, nebo obouruční. Zvláštními disciplínami jsou tzv. multi disciplíny, kdy je namísto běžného smekacího navijáku používán tzv. multiplikátor. Pro každou disciplínu používá závodník speciální prut.

Tréninky

Tréninky probíhají v zimních měsících v tělocvičně TJ Sokol Kunčice a Ostravě Mariánských-Horách jednou za týden. V tělocvičně se kvůli omezeným prostorám trénují pouze terčové disciplíny. Od jara do podzimu závodníci trénují na hřišti TJ Sokol Kunčice v Kunčicích p. O. a v Petřvaldě u Karviné 2x týdně.